aktuality

zde se budou vkláda novinky z oblasti interiérového navrhování a aktuality spojené s firmou Le Mar studio s.r.o.

22.3.2012 je spuštěn nový web www.lemar.cz

Návrhy interiérů online

Architektonické výkony při návrhu interiéru

Během 2-3 týdnů dostanete kompletní barevnou architektonickou studii designérského řešení Vašeho interiéru. Součástí studie je konečné půdorysné řešení, prostorová vizualizace, návrh materiálů, textilií a doplňků podle konkrétního stylu. Studie je vypracovaná ve 2 – 3 stylových a barevných variantách. Součástí dokumentace je i výběr vybavení interiéru (sedací souprava, židle, osvětlení, koberec apod.). Také je možné objednat technické výkresy vybraného atypického nábytku potřebného k výrobě u truhlářských firem.

Interiér je řešen nábytkem na míru dle individuálního přání zákazníka. Pokud má zákazník zájem o vytvoření návrhu pomocí nábytku prodávaného na českém či slovenském trhu, při objednávce je potřeba připojit poznámku, o který typ nábytku se jedná a upřesnit výrobce.

Postup spolupráce při návrhu interiéru bytu:

1. Návrh interiéru - podklady a údaje

PODKLAD - Základem je půdorys bytu či domu. U novostaveb nám stačí stavební dokumentace v jakémkoli formátu. U stávajících staveb bez výkresové dokumentace je zapotřebý udělat půdorysný nákres s rozměry (postačí náčrtek od ruky). Do nákresu je třeba vyznačit i zaměření oken, dveří a radiátorů, ale i vyznačení komínu či stoupaček. Je třeba přiložit i fotky místnosti jež se bude navrhovat. Fotky a rozměry všech větších předmětů, které chcete v interiéru zachovat (sedačka, stůl, starožitný příborník, velké repro bedny …)

ÚDAJE - Pokuste se shrnout veškeré Vaše požadavky. Popsat styl bydlení, který se vám líbí. Počet členů obývajících byt /dům, prostory/.

PŘÍKLAD - Na zobrazeném příkladě klient uvedl, že v domě žijí dva dospělí a dvě děti. Jedná se o zvětšení obytného prostoru o sklepní prostory. V současné době jsou ve spodní části domu dvě málo využívané místnosti a stará koupelna. V návrhu by chtěl klient propojit tyto prostory s bytem nad nimi pomocí nového schodiště. Měl by se vyřešit vstup ven na zahradu.

Součástí řešení měl být nový návrh a umístění kuchyňské linky, vytvoření ložnice, která v současné chvíli chybí, nový obývací pokoj a rekonstrukce dvou koupelen. Elektrika, podlahy se budou dělat nově, tak po této stránce žádné omezení není. Interiér by měl být spíše modernější s použitím přírodních barev. V obývacím pokoji požaduje klient TV maximálně s úhlopříčkou 82 cm, sedací soupravu nerozkládací.

2. Návrh dispozice - konzultace

Po vypracování dispozice bytu (pokoje) Vám zašleme na email 3 varianty včetně přibližného popisu jednotlivých místností včetně výhod i nevýhod každé z variant. Po výběru dispozice Vám bude zaslána konečná cenová nabídka za architektonickou studii jednotlivých místností.

3. Předběžný návrh interiéru – konzultace

Po odsouhlasení konečné varianty dispozičního návrhu poupravené dle připomínek klienta začneme vytvářet vizualizaci jednotlivých pokojů. Řeší se veškerý nábytek, jeho praktičnost, využitelnost a styl s ohledem na další prvky v místnosti. Podle navrženého nábytku se začne řešit detailní uspořádání elektriky (pokud již není hotova dopředu a nábytek se nepřizpůsobuje současným rozvodům) a vody.

4. Konečný návrh interiéru - architektonická studie interiéru

V konečné studii se nejdříve provádí úpravy nábytku, sádrokartonových předstěn i podhledů. Poté řešíme barevné ladění interiéru s výběrem materiálu, dekory dřeva, výmalbu zdí, použití malířských dekorativních technik, tapety. Výběr zbylých zařizovacích předmětů jako je osvětlení, sedací soupravy, matrace, kusový koberec …

Konečnou studii zasíláme v tištěné podobě ve formátu A4 a v digitální podobě na CD (formáty jpg, gif, pdf). Studie obsahuje 3D pohledy na místnost, pohledy na jednotlivé stěny, soupis vybraných zařizovacích předmětů a kódy barev. Na tomto příkladě je zobrazena ukázka výsledných vizualizací.

5. Technické výkresy

Na přání lze objednat vypracování technických výkresů potřebných na výrobu nábytku, či kladečské plány pro obkladače. Součástí technických výkresů je nárys, bokorys a půdorys jednotlivých skříňových sestav. 1-2 prostorové obrázky pro lepší představu. Při složitějších sestavách je přiložen obrázek s jednotlivým rozdělením skříněk a jejich postupem pro kompletaci. Pro přesnější výrobu je v některých případech dodáván obrázek určitého detailu. Samozřejmostí, po dodání výkresů, je technická pomoc při řešení komplikací vyskytnuvších se při samotné výrobě.

6. Realizace

Realizaci stavebních úprav dokážeme zajistit do 100 km od Liberce. Truhlářskou výrobu na míru zajišťujeme po celé ČR. Po domluvě lze sjednat t i autorský dozor na zakázkách nerealizovaných naší firmou. Pokud si zákazník zajišťuje veškerou realizaci sám, zprostředkováváme online poradenskou činnost.